Сторінки

Сторінки

Зверніть увагу

Друзям та колегам

Ш.А. Амонашвили - Ключевые особенности и основные принципы Гуманной педагогики


Світ ловив мене, але не спіймав (Григорій Сковорода)


Крилаті вислови великого педагога


Інтерв'ю з Ольгою Семко (поведінковий аналітик, психолог)


Секрети для вчителя. Колошкільне дитинознавство зі Світланою Ройз





                               Пирамида женской мотивации

Как развивать логическое мышление в начальной школе?

Хорошо развитое логическое мышление, умение анализировать, классифицировать и обобщать являются залогом успехов в учебе. Основы мыслительной деятельности закладываются еще в дошкольном возрасте, но наиболее бурный период развития мышления приходится на время начального обучения. Важно, чтобы этот процесс не был спонтанным, а проходил целенаправленно и содержательно, с использованием специальных упражнений на умение выделить существенное, обобщать.


   Розвиток критичного мислення. Стратегія "Кластер"



Розвиток критичного мислення. Стратегія "Бортовий журнал"

Чи розвиваєте ви критичне мислення учнів на уроках? (ТЕСТ) 

Чи замислювались ви, як почати розвивати критичне мислення ваших учнів? Чи знаєте щось про технологію розвитку критичного мислення на різних предметах? А, можливо, ви вже застосовуєте її на своїх уроках? 
Сподіваємось, короткий онлайн-тест від Освітньої платформи “Критичне мислення” допоможе вам визначитись, над чим варто попрацювати, щоб ефективно використовувати цю технологію на уроках зі свого предмету.
До кожного з восьми запитань оберіть одну відповідь – наприкінці дізнаєтесь свій результат. Тест серйозний, і хай вас не збивають з пантелику веселі ілюстрації. Щоб розпочати, натисніть зелену кнопку “START QUIZ”.тест

Inquiry-based learning (Навчання на основі опитування). Чи їдять мавпи банани?

Цікава технологія навчання допоможе зробити освітній процес цікавим та захоплюючим.


«Мудрого — не одурити. Чесного — не купити. Мужнього — не зламати»

Хроніка переможних битв України


Благословенна та держава, що має відданих синів : історико-бібліогр. хроніка / уклад. Г. Буркацька; мал. Ю. Журавель; ред. : С. Чачко, В. Кучерява; Держ. б-ка України для юнацтва. — К. : [б.в.], 2017. — 88c.

Генератор QR кодов 



QR-код (от англ. "Quick Response" – "быстрый отклик") – разновидность двухмерного штрих-кода, который содержит в себе произвольный текст или специфическую информацию справочного характера (контактные данные человека, ссылка на сайт, шаблон SMS-сообщения и т.п.). Расшифровываются QR-коды при помощи специальных сканеров или приложений для смартфонов.

Генераторы QR-кодов – это онлайн-сервисы, которые позволяют любому человеку создать собственный QR-код с нужной информацией, не вникая ни в какие технические тонкости. С их помощью любой желающий может получить готовую картинку с кодом, в котором будут зашифрованы необходимые данные.

Если хотите попробовать создать стандартный чёрно-белый QR-код, можете воспользоваться генератором на данной странице ниже. Если же хотите чего-то большего, рекомендую изучить сервисы предлагаемые в нашем обзоре.читати далі







 «Одна неделя — один навык»: как научить ребёнка всему на свете


Когда японский малыш выходит из детского сада, у него в багаже есть пара сотен умений! И все они — полезные и применяемые.
Завязывать шнурки и пришивать пуговицы, делать суши и икебану, держать палочки для еды и кисточку для написания иероглифов… Он умеет это делать. И это реальный результат.
В отличие от наших школ и университетов, где обучение часто состоит из заучивания гигабайтов информации. Лишь в некоторых школах активно используют методы проектного управления (получение результата за фиксированное время), в остальных победил «процессный подход». И учёба становится вечной и нерезультативной… Полагаю, детский сад выигрывает сейчас у школы и университета в эффективности обучения.
Так чему же учить? Какие навыки осваивать? Подходов здесь может быть много. Можно пойти по пути программиста из Сан-Франциско: делать то, что очень хочется. Можно применить «метод полезности» — что точно пригодится в жизни или карьере. Можно развивать творческие навыки или навыки для своего хобби. Можно спортивные или кулинарные. А можно выбирать только те, которые точно удивят друзей и самого себя.
Здесь нет границ, кроме одного маленького условия. Один чётко сформулированный навык за одну неделю. Вот пример, как лучше формулировать цель и как не стоит этого делать:
Сделать своими руками новогоднюю открытку бабушке.
 Вместо «поздравить бабушку».
Сделать фруктовый или молочный коктейль по своему рецепту на выходных.
 Зачёт ставят близкие после дегустации. 
А вот формулировка «научиться готовить» — не подойдёт, не конкретная.
Сыграть на фортепиано (пусть даже игрушечном) мелодию «В траве сидел кузнечик». Вместо «научиться играть на фортепиано».
Проплыть брассом 15 метров. Вместо «научиться плавать».
Обработать «ранку» на руке и перевязать бинтом. Специально, конечно, ранку для этого делать не стоит.
Подготовить пять слайдов презентации в PowerPoint о вреде курения и показать курящему приятелю.
Написать объявление о продаже старого велосипеда, который пылится в гараже.источник

 Лепбук: як зробити своїми руками і де скачати шаблони


Як навчити дітей вирішувати проблеми за допомогою кубиків Rory’s Story

Існує багато наборів по три кубики Рорі в кожному: «Звірі», «Медицина», «Космос», «Кам’яний вік», «Казки», «Порятунок», «Спорт», «Середньовіччя» та інші. А також серії з дев’яти кубиків: «Дії», «Подорожі», «Фантазія», універсальні. Розповідаємо, як гра може допомогти вчителям урізноманітнити свої методи викладання.

На уроках
Кубики можна застосовувати на уроках з будь-яких предметів. Помістіть їх у непрозорий мішечок чи капелюх. Кожна дитина витягує один кубик та обирає котресь із зображень на ньому для обговорення.
Запропонуйте учням використати малюнок та асоціації, які він викликає, для відповіді на запитання. Наприклад: «Яку книгу мені нагадує намальоване на кубику? Кого з вчених чи письменників? Яка історія життя цієї людини?», «Яку країну з тих, що ми вивчали на географії, нагадує малюнок? Де я хотів би побувати та чому?», «Якою я бачу школу майбутнього? Який предмет з тих, що в ній має бути, нагадує зображення?», «З якою темою з біології асоціюється кубик?», «Яку історичну подію нагадав малюнок?».


11 листопада в багатьох країнах світу

 відзначають своє свято поціновувачі орігамі    Цікаво, що раніше у світі орігамі називали «складанням паперу». У Японії це оцінили й не залишилися в боргу: в день народження Ліліан, 24 жовтня, розпочинаються Національні тижні орігамі, останнім днем яких і є День орігамі, 11 листопада, який невдовзі став Міжнародним

 читати далі

Коли вчителі та батьки помічають почуття дитини та їх обговорюють, це перший крок у створенні сприятливого середовища.
«емпатія — навик, який можна вивчити і якому можна навчити».
З наших маленьких вчинків у повсякденному житті можуть початися великі зміни. читати далі


Enter – перехід до нового абзацу, створення нового абзацу...


Что такое новая педагогика и в чем заключается ее принципиальное отличие от старой педагогики? 

Новые доверительные партнерские отношения между учителем и учащимися являются основой для эффективной новой педагогики. Для учащихся обучение становится осмысленным: они принимают участие в определении целей обучения, связывают обучение с собственными интересами и стремлениями, становятся более внимательны к своему прогрессу и берут ответственность за свое обучение.

Пирожки• ПИРОЖОК — это законченное четверостишие БЕЗ рифмы, БЕЗ больших букв (только строчные), БЕЗ знаков препинания, и только одного стихотворного размера:
Пирожок не может быть просто набором слов. Он должен волновать, не быть банальным и соответствовать духу пирожка. Духом пирожков можно проникнуться, прочитав лучших авторов тут или здесь. • Все буквы в пирожке должны быть написаны одинаковыми шрифтом, цветом, величиной. • Дефисы, хотя не являются знаками препинания, тоже запрещены. • В пирожках не используются цифры. Числа прописываются словами. • Пирожок может быть написан только по-русски, кириллицей.

Мой пирожок
новые партнерские отношения
в педагогике цифрового обучения
ученик урок учитель
связь  идей открытий
⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Сучасний урок, зокрема урок з використанням технології розвитку в учнів критичного мислення, відповідно до останніх психологічних досліджень, завжди будується за таким алгоритмом.

Структура інтерактивного уроку з розвитку критичного мислення
Вступна частина
Кожен урок розпочинається з етапу актуалізації, під час якої учитель пропонує учням завдання, що сприяє тому, щоб вони освіжили у пам’яті наявні знання, вміння, роздумували і ставили запитання з теми, яку починають вивчати.
На етапі актуалізації учні разом з учителем:

– освіжають раніше набуті знання, уявлення, уміння;
– проводять інвентаризацію цих знань (у тому числі, помилок);
– зосереджують увагу на темі;
– створюють контекст для сприйняття нових ідей;

Створивши фундамент для побудови нових знань, умінь і стосунків, вчитель оголошує тему уроку і його передбачувані результати, прагнучи до того, щоб школярі усвідомили свої власні цілі навчання. Вступна частина, як правило займає 5-7 хвилин уроку.
Читати далі...

Основна частина....
Заключна частина...


Практична медіаосвіта: авторські уроки

Збірка авторських уроків з основ медіаосвіти та медіаграмотності розроблена для проведення інтегрованих та самостійних уроків з медіаграмотності у середніх загальноосвітніх закладах України. Автори збірки – українські медіапедагоги–практики, науковці – об’єднали найактуальніші практичні розробки в галузі підготовки школярів з цього напряму.

Призначений для вчителів та студентів педагогічних спеціальностей.


Як і навіщо винайшли 3D-друк

Якщо ви думаєте, що 3D-друк це супер сучасна технологія, то ви глибоко помиляєтесь. Насправді їй більше років, ніж вам (звичайно, за умови якщо ви молодше 35-ти). 

Що, більше ніж 35, але здавалося, що вона з'явилася зовсім нещодавно? Насправді, 3D-друк винайшли ще до того як з'явився інтернет. Ось невеличкий екскурс в історію.

Все почалося в 1981 році, коли доктор Хідео Кодама з Наґойсього індустріального дослідницького інституту, що знаходиться в Японії, винайшов систему швидкого прототипування з використанням фотополімерів. Створення моделі відбувалося шляхом накладання шарів. Знайомо, чи не так?    читати далі

↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗↗
Кові Шон. 7 звичок високоефективних підлітків / Переклад: Паранько Ростислав; Ілюстрації: Вуллгорст Вольфґанґ, Гайдучик Назар. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2015. – 270 с.



Як стати щасливим й успішним підлітком: набір інструментів

«7 звичок високоефективних підлітків» – це відомий міжнародний бестселер, перекладений на більше ніж 20 мов. Деякі середні школи США навіть вводили принципи цієї книжки у свої навчальні програми. Саме видання – це адаптація для підлітків відомих «7 звичок ефективних людей» Стівена Кові, батька Шона. Стівен відомий в Америці як засновник корпорації, що займається тренінгами з саморозвитку та лідерства. До слова, він був батьком 9 дітей та дідусем 52 внуків.


Шон Кові говорить підліткам про 7 звичок як про базові принципи, що правлять світом людини – і ці звички є універсальними, тобто позарелігійними, позанаціональними, позарасовими, позагендерними тощо.

«Житимеш згідно з ними – будеш на висоті. Порушуватимеш їх – будеш невдахою. Отак просто»

Аби одразу зупинити тих кар’єристів, що з прагматичними намірами кидаються на книжки з такими багатообіцяючими назвами, на початку автор робить принципово важливу ремарку-застереження. Життя – це не кар’єра, життя – це місія, це покликання; і розрізняє їх таким чином: «Питання кар’єри – “Що я з цього матиму?” Питання місії – “На що я можу вплинути?”» Тобто йдеться не лише про успішність у прагматичному сенсі здобуття матеріальних благ, а про щастя людини як особи суспільної та духовної, про ефективність та благополуччя у ширшому розумінні.

Тому й більшість порад стосуються спілкування, людських взаємин, особистого внутрішнього розвитку. Зокрема автор наголошує на такій складовій щоденного нашого життя як слухання, що є однієї із чотирьох форм спілкування. І парадоксально, що читання, письма та мовлення нас навчають з дитинства, а от слухати – ні.

7 звичок – це путівник від щирої зустрічі зі своїм «я», від розуміння себе, своїх бажань та прагнень, своєї сили та можливостей до співпраці з іншими, до розуміння інших, до синергії врешті (і не забувати «вигострювати пилку»).

Ось декілька причин, чому ця книжка може бути цікавою:

1 –
Методологічно видання виграє завдяки чіткій структурованості. Деталізований поділ на розділи та підрозділи, виділення всіх важливих тем дозволяє легко орієнтуватися в тексті під час читання, а також зручно працювати із цими звичками в подальшому.

2 –
Візуалізація через схеми, таблиці, малюнки і навіть комікси. Практично кожна нова тема, кожне важливе твердження ілюструється – і не лише тематичними зображеннями, але й цікавими та дотепними картинками, наприклад, про кота Ґарфілда. А ви чули про «квадранти часу», а про «великі і малі камені» у власному календарі, а про «тотемний стовп»? Якщо ні, тоді маєте вагомі причини зазирнути в цю книжку.

Читати* 
  • підліткам +;
  • тим, хто чекає і готовий до змін;
  • тим, хто прагне саморозвитку;
  • тим, хто не хоче решту життя пролежати на дивані.
Не читати*
  • тим, хто хоче решту життя пролежати на дивані;
  • тим, хто ніколи не прислухається до чужого досвіду та порад;
  • тим, кому байдуже до власного життя;
  • песимістам та відірваним від реальності (хоча, можливо, саме їм найперше й слід би було зазирнути в цю книжку)




⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏⇏
Тимбілдинг

Тимбілдинг (від англ. team — «команда» й building — «створення», «будівництво») — комплекс заходів зі створення та згуртування команди.

«Парад компаній»
Усі групи вишиковуються й за командою ведучого починають під музику оригінально рухатися.
Рекомендації. Перевагу отримує група, члени якої рухаються синхронно.



«Моментальне фото»
На асфальті або на аркуші паперу необхідно намалювати жартівний портрет компанії.
Рекомендації. На малюнку мають бути зображені всі члени групи. Відсутність когось відзначається й коментується ведучим.



«Обруч»
Кожній групі видається гімнастичний обруч. Завдання: «забратися» в обруч якомога більшій кількості членів групи.
Рекомендації. Проаналізувати, за яким принципом вибираються члени команди для виконання цієї вправи.



«Перешикуйся»
Кожна команда утворює своє коло. Вмикається музика, і команди танцюють у колі. За командою ведучого члени команди перешиковуються, утворюючи спочатку трикутник, потім квадрат і т. д.
Рекомендації. Спостерігати за ходом виконання цього завдання. Хто із членів команди взяв на себе роль лідера? Чи впорався він із цією роллю?



«Яблуко розбрату»
Кожній команді видається по одному яблуку. Члени групи вишиковуються в лінію. У першого учасника під підборіддям затиснуте яблуко. Учасники без допомоги рук передають яблуко одне одному. Якщо яблуко падає, то група починає вправу спочатку.
Рекомендації. Звернути увагу на те, чи намагаються члени команди якось допомогти під час передачі яблука іншим учасникам. Чи намагається команда виробити тактику виконання цього завдання.



«Мотузка»
Учасникам пропонується зв’язати мотузку з підручних засобів (одягу, шнурків тощо).
Рекомендації. Проаналізувати, хто з учасників жертвує для виконання завдання найціннішим, що в нього є. Чи всі члени групи пропонують підручні засоби, щоб вийшла якнайдовша мотузка?



«Під поперечиною»
На певній висоті (людського зросту) установлюється поперечина, під якою повинні пройти всі учасники по черзі, при цьому виконуючи танцювальні рухи й тримаючись за руки. Поступово поперечина опускається. Вправа дозволяє виявити найгнучкішу команду, що виконала завдання і при цьому не розтиснула рук.


«Новорічна ялинка»
Представник групи стає новорічною ялинкою. Решта гравців повинна за одну хвилину прикрасити його за допомогою підручних засобів.
Рекомендації. Чи всі члени групи пропонують підручні засоби для прикраси? Хто є керівником під час виконання вправи? Чи впорався він із цією роллю?



«Шахи»
Краще проводити гру між двома командами, в кожній з яких не менш ніж три-п’ять гравців (гра проводиться за принципом естафети). На однаковій відстані від команд ставиться розкрита шахівниця. Члени однієї команди забирають комплект чорних фігур, другий — білих.
За командою вчителя перші члени груп ідуть до шахівниці й ставлять свою фігуру на відповідне місце. Після повернення до команди до шахівниці прямує другий учень зі своєю шаховою фігурою і т. д.
Рекомендації. Ведучий, оцінюючи гру, бере до уваги час, витрачений командою на розміщення фігур, участь в естафеті всіх учасників групи, а також правильність розставлених фігур.



«Хто швидше?»
Учні об’єднуються в групи. Пропоновані команди необхідно виконати швидко й чітко.
Побудуйте, використовуючи всіх гравців команди:
• квадрат;
• трикутник;
• коло;
• ромб;
• кут.
Вишикуйтеся в шеренгу за:
• зростом;
• довжиною волосся;
• іменами за абеткою;
• прізвищами за абеткою.
Рекомендації. Ведучий спостерігає за тим, яку тактику виконання завдання вибирають члени групи.



«Фоторобот»
Ведучий заздалегідь готує знімки відомих людей, вирізані з газет і журналів. З кожної фотографії вирізається частина обличчя з очима і наклеюється на картку. Картки пронумеровані.
Кожній команді даються картки з очима. Команди повинні відгадати імена людей, яким належать очі.
Рекомендації. Можна запропонувати учасникам знайти нижню і верхню частину обличчя розрізаної фотографії. Необхідно зібрати їх у єдине ціле і сказати, хто це.



«Ланцюг зі скріпок»
Кожна команда повинна за певний проміжок часу (7–10 хвилин) зібрати ланцюг зі скріпок.
Рекомендації. Ведучий стежить за обраною командою тактикою виконання завдання.



«Гусениця»
Необхідно заздалегідь підготувати й надути повітряні кульки (по одній на кожного учасника).
Команди вишикувати ланцюжком, дотримуючись таких умов:
• руки кожного учасника лежать на плечах гравця, що стоїть попереду;
• повітряна кулька затиснута між животом одного гравця і спиною іншого;
• торкатися повітряної кульки (поправляти, притримувати тощо) суворо забороняється;
• перший у ланцюжку учасник тримає свою кульку на витягнутих руках.
Отже, в єдиному ланцюзі, але без допомоги рук учасники повинні пройти певним маршрутом.
Рекомендації. Необхідно підготувати різноманітні перешкоди: натягнуті мотузки, перевернуті стільці, повороти в найнесподіваніших місцях тощо. Завдання учасників — пройти через усе це й повернутися на вихідну позицію.
Поспостерігати, де розташовуються лідери — на початку, у середині чи в кінці ланцюжка? Хто регулює рух «гусениці»?


джерело


⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰⇰
Общение — ключ к... математике?
Сингапурскую математику в СМИ успели окрестить «математикой ошибок». В самом начале любого урока учитель знакомит детей не с правилом, а сразу с задачей. Дети пытаются решить её интуитивно, на основе уже имеющихся знаний или догадок. Задача преподавателя — научить детей искать решение задачи среди множества возможных вариантов. А ещё не бояться ошибок и не стыдиться их, ведь они могут привести (и приводят!) к правильным ответам и выводам. Работа с ошибками (не над ошибками) закладывает детям позитивный образ математики как науки поиска ответа.


Сингапурский метод примечателен тем, что вовлекает учителя и учеников в постоянное взаимодействие. Если посмотреть на пособия по этому методу, можно заметить, что почти все задания содержат в себе цель объяснить вслух (рассказать сверстникам или учителю) способ решения задачи. Чем чаще ребёнок объясняет причину своих действий, тем легче ему будет их запомнить.


У общения на уроке математики есть и другая важная функция. Социализация и преодоление застенчивости, развитие умения работы в команде и способности ясно излагать свои мысли — это составные части комплекса мероприятий, которые направлены на развитие если не любви, то понимания математики. Прочные ассоциации, которые выстраивает сингапурский метод, закладывает важную мысль: математика полезна, интересна, и совсем безболезненна. Даже если вы гуманитарий.

читати все))

⇛⇛⇛⇛⇛⇛⇛⇛⇛⇛⇛⇛⇛⇛⇛⇛

Говори красиво: 10 українських слів, якими ви здивуєте своїх друзів


Здивуйте рідних своєю багатою мовою!

Поповнюйте свій словниковий запас неповторними українськими словами, вживайте їх вдома і на роботі, і ви вразите людей своєю начитаністю. Гайда!












Говорити переконливо: 25 працюючих принципів


1. Говори “і” замість “але”.
Наприклад: “Це ви добре зробили, і якщо ви …”, замість: “Так, це добре, але Ви повинні …”. Тому що “але” перекреслює все, що було сказано перед ним.
2. Говори “і” замість “і все ж”.
Наприклад: “Я розумію, що ви не можете дати відповідь так швидко, і тому давайте …”, замість: “Я розумію, що Ви не можете відповісти прямо зараз, але все ж було б краще …”. Тому що “і все ж” говорить співрозмовникові, що тобі глибоко байдужі його побажання, очікування, сумніви або питання.
3. Використовуй слово “для” замість слова “проти”.
Наприклад: “Для того, щоб щось змінилося, я запишуся в спортивну секцію”, замість “Що б мені ще придумати проти нудьги?”
4. Уникай грубого “ні”, оскільки “ні”, вимовлене з відповідною інтонацією, може справити дуже негативне враження на співрозмовника.
5. Викресли вираз “чесно кажучи” зі свого лексикону, тому що воно звучить так, ніби чесність для тебе – виняток.
6. Говори “не так”, “не зараз” замість “ні”.
Наприклад: “У такому вигляді мені це не подобається”, “В даний момент у мене немає на це часу”, замість “Ні, мені це не подобається” “Ні, у мене немає часу”. Тому що “ні” відштовхує. “Ні” – це щось закінчене і остаточно вирішене.




цікавий проект Музеї України просто неба.







    З 27 по 30 черня 2017 року тривала вже 10-та Літня школа медіаосвіти і медіаграмотності АУП для вчителів початкової школи, яка відбувалася за підтримки Програми У-Медіа Інтерньюс-Нетворк, і зібрала 26 педагогів із 10 областей.

    Учасникам теж було чим поділитися з тренерами, тож Олена Шкребець, учитель початкових класів гімназії № 46 ім. М.В.Ломоносова розповіла про методики інтегрованого викладання медіаграмотності на уроках здоров’язбереження. Наталя Ворок з Карлівської школи на Полтавщині показала як вчитель може презентувати себе через відеодосьє. І далі наступив час тріумфу візуальної медіатворчості: Тетяна Потіп із Зеленодільської школи № 1 – про те, як її учні створювали анімацію, перемагали в міжнародних конкурсах і навіть отримували шкільний «Оскар» за власну творчість. Тетяна Михайляк із Криворізької гімназії №127 також показала анімаційні твори учнів. Ганна Бондар з НВК «Гарант» ( м. Лисичанськ) розповіла про студію «МультиЛИС». А Валерія Головащапова про те, як зі своїми третьокласниками відзняла етимологічну казку «Ходить гарбуз по городу». Артем Бондаренко з Миколаївської школи (Донеччина), ініціатор групи MEDI@NNA, яка у вільний від навчання час знімає відеофільми, влаштував показ робіт своїх вихованців, створених у форматі однохвилинного відео. Наприклад, роботу “Танець в холодильнику”. Але, наприкінці, Олена Ігнатенко, заступник Директора Новомосковської школи №2 з науково-методичної роботи, авторка блогу «Шкільний медіакомпас» переконливо сказала до учасників: «Медіатворчість – це звичайно захоплююче, але, насамперед, ми самі повинні засвоїти методики критичного мислення, усвідомити, що критичне мислення – центр медіаграмотності. А потім – передати її дітям і їх батькам».




↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠
КРИМИНАЛЬНЫЕ ЗАДАЧИ С УЧАСТИЕМ ИНСПЕКТОРА ВАРНИКЕ



На покинутой даче

С наступлением затяжных осенних дождей семейство Виммер покинуло дачу и вернулось в свою городскую квартиру. Еще до переезда Виммер договорился с соседом по даче Зильбертом, чтобы тот присматривал за его хозяйством. Вскоре после Нового года сосед позвонил Виммеру и взволнованным голосом сообщил, что дача ограблена. Виммер тотчас же обратился в полицию, и вскоре инспектор Варнике уже допрашивал Зильберта.
Тот рассказал следующее: «Как-то ночью я услышал подозрительный шум. Несмотря на сильный мороз, я сразу поднялся и отправился к даче Виммера. Я заглянул в окно, но все стекла замерзли, и я ничего не смог увидеть. Тогда я продышал небольшую дырочку во льду, покрывавшем оконное стекло, и посветил карманным фонариком. В комнате был страшный беспорядок. На следующее утро я позвонил Виммеру и обо всем рассказал».
— Все ясно, — ледяным голосом заметил инспектор Варнике. — Попрошу вас проследовать за мной.
Почему инспектор Варнике заподозрил соседа в краже?

Оконные стекла снаружи не замерзают, только изнутри. Снаружи «продышать» заиндевевшее окно практически невозможно.












Итальянский учитель Чезаре Ката опубликовал в интернете своим ученикам домашнее задание на лето и прославился на весь мир.



Домашнее задание от Чезаре Ката собрало десятки тысяч лайков в сети, и вполне заслуженно! Вот что значит любить свою работу и заботиться о детях.


15 пунктов на лето от Чезаре Ката:

1. Гуляйте по утрам вдоль берега моря в полном одиночестве, смотрите на блики солнца на воде и думайте о том, что делает вас счастливыми.

2. Старайтесь использовать новые слова, которые мы выучили в этом году. Чем больше вы сможете сказать, тем интереснее вы сможете думать, а чем больше у вас будет мыслей, тем свободнее вы будете.

3. Читайте! Много, сколько сможете. Но не потому, что вы обязаны это делать. Читайте, потому что лето вдохновляет на мечты и приключения, а чтение — это как полет. Читайте, потому что это лучшая форма бунта (за советом, что именно читать, приходите ко мне).

4. Избегайте всего, что приносит вам негатив и ощущение пустоты (вещей, ситуаций и людей). Ищите вдохновение и друзей, которые вас обогащают, которые понимают вас и ценят такими, как вы есть.

5. Если вы чувствуете грусть и страх, не волнуйтесь: лето, как и любая другая прекрасная вещь в жизни, может привести душу в смятение. Ведите дневник, описывайте то, как чувствуете себя (а в сентябре, если захотите, мы это вместе почитаем).

6. Танцуйте и не стесняйтесь ничего. Везде, где угодно: хоть на танцполе, хоть в своей комнате в одиночестве. Лето — это танец, и глупо не принимать в этом участия.

7. Хотя бы один раз сходите встретить рассвет. Стойте молча и глубоко дышите. Закройте глаза и почувствуйте благодарность.

8. Побольше занимайтесь спортом.

9. Если вы встретили кого-то, кто вам очень понравился, скажите это ей или ему так красиво и убедительно, как только сможете. Не бойтесь быть непонятым. Если ничего не выйдет — значит, не судьба, а если вас поймут и ответят, то лето-2015 вы проведете вместе, и это будет золотым временем. (В случае неудачи возвращайтесь к пункту 8.)

10. Перечитайте конспекты наших уроков: сравните все то, о чем мы читали, с тем, что происходит в вашей жизни.

11. Будьте такими же счастливыми, как солнечный свет, и такими же свободными и неприручаемыми, как море.

12. Пожалуйста, не ругайтесь. Будьте вежливыми и добрыми.

13. Смотрите хорошие фильмы с глубокими эмоциональными диалогами (если можете, по-английски), чтобы одновременно улучшить свой английский и развить способность чувствовать и мечтать. Пусть кино не заканчивается для вас вместе с финальными титрами, проживайте его снова и снова, включайте его в опыт этого лета.

14. Лето — это магия. В искрящемся солнечном свете утра и жаркими летними вечерами мечтайте о том, какой может и должна быть жизнь. Сделайте все от вас зависящее, чтобы никогда не сдаваться на пути к мечте.

15. Будьте хорошими.

джерело http://fit4brain.com/9346


💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃💃



о том, чему мы учим детей и на что они обречены, если идут исключительно «правильным» путем.

Великолепная короткометражка о недостатках нашей системы ценностей



💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦


ТРИ СИТА СОКРАТА. ПРИТЧА

Один человек пришел к Сократу и спросил:
- А знаешь что мне сказал банщик о твоём друге?
- Подожди, - остановил его Сократ.- Просей сначала то, что собираешься сказать, через три сита.
- Три сита?
-Прежде чем что-нибудь говорить, нужно трижды просеять это. Во-первых,через сито правды. Ты уверен, что то, что ты скажешь, правда?
- Нет. Просто я слышал....
-Очень хорошо. Значит, ты не знаешь, правда это или нет. Тогда просеем через второе сито - сито доброты. Ты хочешь сказать о моем друге что-то хорошее?
- Нууу... нет.
- Значит, - продолжал Сократ, - ты собираешься сказать о нем что-то , в чём нет доброты, но даже не уверен, что это правда. Попробуем третье сито - сито пользы. Так ли уж необходимо мне услышать то, что ты хочешь рассказать?
- Нет, в этом нет теперь необходимости.
-Итак, - заключил Сократ, - ты видишь, в том, что ты хочешь сказать, нет
ни доброты, ни пользы, ни правды. Зачем тогда говорить, согласен?

💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢

Ейдетика для всіх! Short-7 вправ для розвитку пам’яті дитини далі
Хочете, щоб ваша дитина навчалася із задоволенням, а пам’ять тренувала без нудного зубріння? Ейдетика – те, що вам потрібно. Не знаєте, що це? short.media підкаже. Спеціально для вас short-7 вправ, які допоможуть розвинути образне мислення ваших дітей та підготувати їх до школи. Пізнавайте світ, граючись. Від такої пропозиції навряд чи можна відмовитись.


✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌✌

Міжнародныя педагагічныя чытанні — упершыню ў нашай краіне



Чтения собрали на белоруской земле более 600 участников – талантливых педагогов из Беларуси, России, Украины, Литвы, Латвии, Казахстана, Грузии, Кыргызстана.


Полюбите Будущее – крылья вырастут! 
Мои размышления о Будущем 
Я адресую тем, 
Кто считает себя молодым (Независимо от возраста), 
Кто воспитывает молодое поколение, 
И всем тем, 
Кто любит Жизнь. 
Что побуждает меня в моем порыве? 
Что дает мне право Нести свое слово вам?
Шалва Амонашвили далі






👋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋


Шалва Амонашвили. Жемчужины Памяти



Шалва Амонашвили Учитель, укажи Путь Красоты Духа!



Виктория Бак Учитель, укажи Путь Красоты Духа!



Паата Амонашвили В поисках Учителя



Ш.А. Амонашвили ШКОЛА ЖИЗНИ






Ш.А. Амонашвили УЧИТЕЛЬ



МАНИФЕСТ ГУМАННОЙ ПЕДАГОГИКИ



Ш.А. Амонашвили, В.Г. Ниорадзе Обретение смысла жизни



Виктория Бак Учитель



Валерия Ниорадзе По ступенькам СКАЛЕ. Уроки письменной речи. Части вторая-третья



Дмитриева И.В., Боболь И.В. Ювенальные технологии в Украине



Солнечный ветер педагогической любви. 



Сборник избранных статей В.Ф. Бак



Чтобы дети были счастливы. Сборник статей




ШЕСТНАДЦАТЫЕ МЕЖДУНАРОДНЫЕ ПЕДАГОГИЧЕСКИЕ ЧТЕНИЯ


 «Полюбите Будущее – крылья вырастут!»

Ведущая идея:
Какие пути-дороги Достойны людям,

Чтобы нам по ним ходить?

Достойны пути-дороги,
Ведущие к совершенству.
Годятся дороги,
 Ведущие к Любви,
Годится Путь,
 Ведущий к Душе своей.
 Достойны пути-дороги,
Ведущие к Истине,
Достойны все пути-дороги,
Ведущие к Богу.
 Ш.А. Амонашвили   далі




 
Розвиваємо уяву, мовлення, фантазію. Ігрова методика в школі.схеми готові 






Мама приїжджає!
Всі дівчатка хочуть, аби у їх власних оселях було гарно і чисто, коли в гості до них поспішає мама. Але що робити якщо матуся вирішила приїхати наступного дня після 8 Березня?..

Мета: розвивати практичні знання, навики та вміння в певних життєвих ситуаціях; зміцнювати в учнів почуття прекрасного в побуті, працьовитість, повагу до звичаїв і традицій рідного народу; виховувати естетичний смак, повагу в особистих стосунках, почуття колективізму та взаємодопомоги.https://docs.google.com/document/d/1V0Xu-bYZidWZrLRfBdh58Jb4-6IxlAhxLtbkDvXbmUo/edit








Мультфільм про....Дружбу





Прийом «ФіШБОУН»


 Причина Проблема Висновок Факти      Схеми                                        Фішбоун

  • На верхніх кісточках – причини, а на нижніх – певні наслідки.
  • На верхніх кісточках головні факти теми, а на нижніх – самостійна оцінка їх значення.
  • Завжди: у голові – тема або проблемне питання, на хвості – висновок.




💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪  💪


"Куб Блума " - прийом технології критичного мислення. 
Що це таке і як його використовувати ?

Як вчити не науці, а вчити вчитися ? А як розвивати в дитині навички критичного мислення ? Які прийоми і технології використовувати ? Нещодавна дізналася про один з популярних прийомів технології критичного мислення, розроблених американським вченим і психологом Бенджаміном Блумом . Прийом називається " Куб Блума " Куб Блума








                             17 лютого - Міжнародний день 
СПОНТАННОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ!

"Так роби, щоби кортіло учинити добре діло! І тоді завжди й усюди покохають тебе люди!"
Ділимося ідеями, та втілюємо їх, щоб комусь принести радість і зробити чийсь день трохи комфортнішим ;).
Можна, наприклад:
- заплатити за когось у громадському транспорті, а хто має власний, - підвезти когось;
- пригостити кавою чи обідом;
- пропустити в черзі того, хто поспішає;
- нишком почистити комусь із домашніх взуття;

- приділити хоча б 15 хвилин на спілкування з людиною, яка потребує цього;
- ... і т.п.
- Віримо, що у Вас є файніші варіанти, - діліться!)
Добро породжує добро, любов породжує любов!






Презентація досвіду роботи))





Вистава з елементами гри та музичними композиціями, таночками, піснями. Свято БУКВАРИКА))







1 клас, навчання грамоти, методи, прийоми, граючи-вчимося. Біографія Лесі Українки



70 способів сказати «Дуже добре!»

₪    ти зараз на правильном шляху
₪    пречудово
₪   у тебе це вийшло
₪  правильно
₪  це добре
₪  супер Дуже добре)))





СТРУКТУРА УРОКУ ЧИТАННЯ ТА ВИДИ РОБІТ НА КОЖНОМУ ЕТАПІ УРОКУ
I. Організація учнів до роботи

II. Вправи на розвиток навичок читання.
Види робіт:
- вправи на тренування дихального апарата;
- вправи для розвитку артикуляцій;
- вправи для розвитку мовленнєвого апарату;
- вправи для розширення площі зорового сприймання;
- вправи для нарощування темпу читання;
- вправи на розвиток осмисленого читання, процесів мислення, уваги, пам’яті.

III. Повторення вивченого матеріалу. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання.
Види робіт:
- підготовка відповідей на запитання, записаних на дошці чи сформульовані усно;
- вибіркове читання за завданням;
- переказ за планом; вказаним учителем (за частинами, поетапно, в цілому, стисло, детально, творчо);
- читання вказаних текстів, що містить твір (міркування героя, опис, розповідь одного з героя...);
- знаходження подібних рядків до запропонованих учителем;
- встановлення за ілюстрацією змісту відповідної частини твору і зачитування її;
- читання в особах;
- виразне читання;
- словесне малювання;
- тлумачення читання;
- читання-драматизація;
- трансформація діалогічного мовлення персонажів твору в розповідне;
- характеристика дійових осіб;
- читання напам’ять і т. ін.Структура уроку читання





Немає коментарів:

Дописати коментар