Діткам))

Вчимо віршик разом

Звідки походять українські прізвища?
Загалом наука про походження власних назв називається ономастика. А походженням прізвищ та імен вивчає антропоніміка.
Найпопулярніші в Україні прізвища, що походять від професій. Це Мельник, Швець, Кравець, Боднар і похідні — Мельничук, Кравченко, Боднаренко тощо.

Цікаві карти світу
 *Карта, показывающая связи между друзьями на Facebook

*Уровень потребления кофе
*Популярность интернет-браузеров
*Количество ученых на 1 млн. человек
*Карта популярных видов спорта
*Карта самых популярных фамилий
*Реальный размер Африки
*Самые фотографируемые места на планете
*Карта уровня счастья

Эксперименты с водой Масару Эмото Исследования известного японского ученого и целителя Масару Эмото показывают, что вода способна впитывать, хранить и передавать человеческие мысли и эмоции. Форма кристаллов льда, образующихся при замерзании воды, не только зависит от ее чистоты, но и изменяется в зависимости от того, какую над этой водой исполняют музыку, какие ей показывают изображения и произносят слова, и даже от того, думают люди о ней или не обращают на нее внимания. Доктор Эмото считает, что, поскольку вода способна реагировать на очень широкий спектр электромагнитных колебаний («вибраций», или хадо, как он их называет), она отражает фундаментальные свойства вселенной в целом. Как люди, так и вся наша Земля на 70 процентов состоит из воды. Вода -- это связующее звено между духом и материей. Поэтому, убежден Масару Эмото, мы можем исцелить самих себя и планету, сознательно культивируя важнейшие позитивные «вибрации» любви и признательности.


Учеными доказано, что вода отлично хранит информацию. Человек состоит на 70 % из воды, поэтому грубо говоря, необходимо следить за тем, что мы говорим. Так как наши слова программирую воду или на созидание, если мы на позитиве, или на разрушение, если мы злые. Живая Вода творит чудеса. И на самом деле, это самый простой и эффективный способ лечения любых болезней. Просто перед употреблением воду необходимо, держа в руках, заговорить на здоровье и позитив.


Как правильно фотографировать людей

Типичные ошибки начинающего фотографа!




Маша находит в шкафу старинную фотокамеру, пока Медведь занимается починкой её платьев. Случайно сделав свой собственный снимок, Маша открывает в себе талант в буквальном смысле «сногсшибательного» фотографа, и решает устроить фотосессию всем

ФОТОАППАРАТЫ ВРЕМЁН СОВЕТСКОГО СОЮЗА


Простоквашино (32хв)


Я фотограф - Музыкальный Мультик

Мультики Руби и Йо-Йо - Фотографы

  173 роки спортивної фотографії
"Спортивні фотографи рідко потрапляли в книжки про фотомистецтво, – каже Гайл Бакленд. – Оскільки цей вид фотографії не вважали частиною канону. Але ж це смішно. Спортивна фотографія зображує тіло людини в русі, а це – головна тема художнього мистецтва, і важлива частина філософського питання, ким є людина".

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ФОТОГРАФІЮ Джерело: http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-fotografiyu/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua



Першу у світі фотографію зробив Жозеф Ньєпс в 1826 році. На перенесення зображення на пластин у нього пішло 8:00. Зображення на фото — це вид з вікна, який відкривався з однієї з кімнат будинку фотографа. Перша кольорова фотографія була зроблена в 1861 році Джеймсом Максвелом, відомим британським фізиком. Але широкого поширення метод Максвела не отримав через свою складність.

Кольорова фотографія стала масовою лише в середині наступного століття. Правда, кольорові знімки робилися і раніше, приблизно з 1840 року: їх просто-напросто розфарбовували вручну акварельними фарбами. Найдорожча фотографія в світі — це «Рейн II» німецького майстра Андреаса Гурскі. Вона пішла з аукціону за рекордну суму в 4,3 мільйона доларів.



190 років тому з'явилася перша в світі фотографія

читати далі

ПРОРИВ. Французький вчений та винахідник Жозеф Ньєпс народився 7 березня 1765 у Бургундському Шалон-сюр-Сон в заможній родині радника Людовика XV і дочки юриста,

Спочатку разом із братом Жозеф винайшов піреолофор - двигун внутрішнього згоряння. Перші спроби у фотографії Ньєпс почав робити у 1816 році, тобто, коли йому вже був 51 рік.

Для отримання фотозображення Ньєпс застосував срібну сіль, яка чорніє від денного світла.

Йому вдавалося отримувати негатив, однак при вивільненні з камери знімок повністю чорнів.

Після тривалих спроб Ньєпсу вдалося отримати перше повноцінне зображення у 1822 році. Фотографія мала назву «Накритий стіл», однак вона не збереглася.

А наступний знімок, який по суті і вважається першим справжнім у світі, датується 1826 роком і носить назву «Вид із вікна».









Вид фотографії. Основні жанри і види фотографії

Напевно, неможливо точно сказати, скільки існує видів та жанрів фотографії. Приклади робіт кращих фотохудожників нерідко об'єднують кілька напрямків, поєднуючи в собі прийоми, властиві абсолютно різних видів зйомки. І, тим не менше, серед усього різноманіття стилів, можна виділити декілька найбільш популярних.



Коротка історія фотографії

Незважаючи на те, що зараз фотографія широко поширена (ще б пак, адже цифрові камери зараз вбудовуються в стільникові телефони, медіаплеєри і ноутбуки), до недавнього часу це був таємничий процес, оповитий ореолом магії та чаклунства. Чого тільки варта фраза «Зараз вилетить пташка», відразу після якої вас засліплює спалах! Давайте спробуємо трохи підняти завісу таємниці, і розберемося, з чого почалася, як продовжилася і чим зараз є фотографія.

Фотографія: історія виникнення та розвитку

Фотографія зародилась на грані двох наук: оптики й хімії, адже для одержання відбитків потрібно було вирішити два складні завдання. По-перше, необхідно було мати особливу світлочутливу пластинку, здатну сприймати й утримувати на собі зображення. По-друге, потрібно було знайти спеціальний прилад, який би чітко проектував зображення об'єктів, що знімають, на цю пластинку. І те й інше вдалося створити лише після багатьох спроб і помилок. Чудо фотографії не відразу далося людям у руки, і в різний час багато винахідників з різних країн із захопленням займалися цією проблемою.

Вчи.юа — це міжнародна онлайн платформа, де учні початкової школи усієї України вивчають математику в інтерактивній формі



В 2007 році Україна вперше взяла участь роботі щорічного зібрання Міжнародної Спільноти «Бобер». Це сталося завдяки запрошенню одного з керівників литовських конкурсів «Кенгуру» і «Бобер» Ельмундаса Жаліса.

Зібрання відбувалося 2-6 травня в мальовничій місцевості біля містечка Пасваліса – «цитаделі» литовських бобрів.

Від України в роботі зібрання брали участь викладачі Львівського фізико-математичного ліцею Христина Трущак та Ростислав Шпакович. В травні 2008 року, на запрошення організатора польського конкурсу Мацєя Сисло, ми знову активно співпрацювали з представниками 12 країн світу в старовинному місті Торунь – провідному освітньому та науковому центрі Польщі, яке дало світу Миколая Коперника.

Конкурсні завдання, розроблені і запропоновані нашою делегацією, включені в пакети національних конкурсів країн-членів Спільноти 2007 і 2008 років. І нарешті – в 2008 році конкурс стартував і в Україні!!! У жовтні- листопаді на сайті Львівського фізико-математичного ліцею була розміщена демоверсія українського конкурсу. Всі бажаючі мали можливість ознайомитись з середовищем та типовими завданнями конкурсу. Це середовище, розроблене випускником ЛФМЛ Тарасом Шпотом, отримало схвальні відгуки від наших закордонних друзів за його компактність та широкі можливості представлення різноманітних типів завдань. А 21 грудня відбувся перший український конкурс, в якому взяли участь 1429 учнів 5-11 класів.


Бобер віддавна користується загальною пошаною як вправний чотириногий будівник і лісоруб. Він став не тільки уособленням працелюбності й наполегливості, а й багато чого навчив людей, які запозичили у нього деякі методи й інженерні вирішення при будівництві гребель. П’ять мільйонів років тому предки бобрів могли позмагатися з самим ведмедем. Теперішні бобри, звісно, значно менші. Доросла особина важить 20-30 кілограмів при довжині 120 сантиметрів, а деякі старші самці заважують до 45 кілограмів. Близько 15-18 сантиметрів загальної довжини бобра припадає на унікальний хвіст завширшки 15-18 сантиметрів.

Бобри – чудові плавці. Відштовхуючись від води дужими задніми лапами, вони розвивають швидкість до 10 кілометрів на годину. Цілком імовірно, що саме боброві перетинчасті лапи надихнули винахідника ластів для плавання. Передні, досить маленькі, лапи бобра позбавлені перетинок, зате мають довгі міцні кігті для копання. Плаваючи, бобер стискає передні лапи в кулачки й відгортає ними все, що йому заважає.

ПРО КОРИСНІ МАЛЕНЬКІ ПРИСТРОЇ

читати далі

Це неймовірно! Надихає! А ще, мене надихнули мультфільми про… Бажаєте подивитись?! Про батарейку, до речі, там також є історія! Ось вона:
Світ чекає на відкриття. Батарейка


Світ чекає на відкриття. Телескоп


Світ чекає на відкриття. Вертоліт

Світ чекає на відкриття. Вітрогенератор

Книга «Це – наше і це твоє. 

Моя перша книжка про Україну»

Любиш дізнаватися цікаві факти з мультфільмів "Це Наше і Це Твоє!"? Тепер ми зібрали їх для тебе в унікальній 3D книжці! Поринь у світ геніальних винаходів, відкриттів та блискучих ідей разом з нами!

"Моя перша книжка про Україну" - це велика книга-гра, яка відкриє тобі чимало вражаючих історій. Цікаві факти і яскраві об'ємні ілюстрації зроблять її твоєю улюбленою книгою. Роздивлятись її всією родиною довгими зимовими вечорами - стане вашою сімейною традицією!

Відкривай, читай, розповідай друзям та пишайся рідною країною!



Канал Плюс Плюс. Казка на ніч
Іван Андрусяк добірка дитячих віршів збірки


У цій книжці вперше зібрані під одною обкладинкою вірші для дітей відомого поета Івана Андрусяка. Чимало з них давно полюбилися маленьким читачам із публікацій у дитячих часописах, альманахах та антологіях. У цих віршах багато сміху, жартів, пустощів і кумедних пригод, однак завжди переважає «м’яке і пухнасте» — любов і доброта...



До цієї добірочки увійшли вірші: "Знання", "Накрився", "Додому", "Вечірній чай", "Зорі й місяць", "Колискова", "Сміхота", "Сумлінна учениця", "От!", "Пригода", "Аліса і комар", "Ослик і ослінчик", "Хто хороший", "Кольорові приколи", "Чакалка", "Родина бабаїв", "На зуб", "Хвостики", "Перші кроки", "Мухомори", "У лузі", "Півгорошини", "Три плачі", "Собаче листування", "Не кусається", "Справжня свиня", "Вередливі хмари", "Щокасте дитинча", "Несправжнє село", "Уроки мови", "Страшна казка", "Майдан і майданчики", "Розмова", "Буль і Ням", "Про користь читання", "Учнів не їдять", "Скоромовка", "Котяча справа".
Iван Андрусяк
ЗНАННЯ
Нуль помножити на нуль,
накрутити десять дуль,
і додати два хвости,
і в комору занести,
а тоді додати знову
хоч єдине тепле слово,
помішати, посолити
і підручником накрити…

… Але зранку все так само –
зранку доню знову мама
з пункту “Д” до пункту “Ш”
всю дорогу утіша.
ОТ!
Ходить доня по городу,
як… оса по бутерброду!
Обережно, обере…
ягідки усі збере.
Не в горнятко – тільки в рот.
От!
ПРИГОДА
Киця Аліса
на дуба залізла.
Дуб: прусь!
Гілка: хрусь!
Киця Дуба ніжно: кусь!
Ще й хвостом по дубі: лусь!
… От марми-и-иза!
РОДИНА БАБАЇВ
Бабай грозиться бабаю:
– Ото по попі надаю!
Відповіда йому бабай:
– Ти тільки спробуй надавай!
А бабаїха: – От якби
обом потріпати чуби!
А бабаята, бабаята
як узялися лупцювати –
по чім попало, чим знайдуть
тузають, буцають, деруть,
гамселять, грьопають – ого! –
по два, по три на одного!
А бабаїха і бабай
гукають їм: – Давай! Давай!
Оце і я недавно стрів
таку родину бабаїв,
і дивувався – так і знай, –:
чого їх не бере БАБАЙ?!


Поділ тексту на частини) Інтерактивна гра))




інтерактивна гра

Словникові слова, граючи))



  Математика в телефоні

MathFight - приложение для проведения математической дуэли посредством смартфона. Принцип игры достаточно прост: открывается приложение, указывается уровень сложности и запускается игра.

▿На экране, разделенном на две части (для каждого игрока своя), появляется пример с арифметическими действиями и три варианта ответа. Каждый игрок вычисляет в уме и кликает на правильный ответ. Выигрывает тот, кто отвечает быстрее и правильнее.

▿Результаты видны только самим игрокам. Соревнование идет между ними.

Math Duel: 2 Player Math Game


Math Fight: 2 Player Reactor Mathematics Duel

После установки отрывайте приложение и сразу же приступайте к игре.
Удачной дуэли!
↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝

Виключно українською: 8 YouTube-каналів для розвитку дітей

Якщо у вас є бажання привчити дитину розмовляти українською, то вона має чути її скрізь — у дитсадку, на вулиці, у громадських закладах, а вдома й поготів. Але не завжди дорослі, які оточують маля, спілкуються українською, отже треба надолужити за допомогою веселих та мудрих мультиків, де всі герої балакають як слід.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔
Українська мова. Методична система Щоденні 5 
(Письмо для себе)


Игра резинки и звоночки. 
Источник: читати далі




↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷↷









словникові слова




Магія літа

1. Гуляйте вранці берегом моря у повній самоті – дивіться на відблиски сонця на воді й думайте про те, що робить вас щасливим.




2. Намагайтеся використовувати нові слова, які ви вивчили цього року. Що більше ви зможете сказати, то цікавіше ви зможете думати, а що більше у вас буде думок, то вільнішим ви будете.

3.Читайте! Багато! Скільки зможете. Та не тому, що ви зобов’язані це робити. Читайте тому, що літо надихає на мрії та пригоди, а читання – це як злет. Читайте, бо це найкраща форма спротиву (за порадами, що краще читати, приходьте до мене).

4.Уникайте всього, що приносить вам негатив та відчуття порожнечі (речей, ситуацій та людей). Шукайте натхнення і друзів, які вас збагачують, які розуміють вас і цінують такими, які ви є.


5. Якщо ви відчуваєте смуток і страх, не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша чудова річ у житті, може збентежити душу. Ведіть щоденник, описуйте те, як почуваєтеся (а у вересні, якщо схочете, ми почитаємо це разом).



6.Танцюйте й не соромтеся нічого. Будь-де: хоч на танцполі, хоч у власній кімнаті на самоті. Літо – це танок, і нерозумно не взяти в цьому участі.

7.Хоча б раз зустріньте схід сонця. Стійте мовчки і глибоко дихайте. Закрийте очі та відчуйте вдячність.



8.Багато займайтеся спортом.



9. Якщо зустрінете того, хто вам дуже сподобається, скажіть про це йому чи їй так красиво й переконливо, як тільки зможете. Не бійтеся, що вас не зрозуміють. Коли нічого не вийде – значить, не судилося, а якщо вас зрозуміють і підуть назустріч, то літо-2017 ви проведете разом і це буде вашим золотим часом. У разі невдачі –повертайтеся до пункту 8.



10.Перечитайте конспекти наших уроків: порівняйте все, про що ми читали, з тим, що відбувається у вашому житті.



11.Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними й невгамовними, як море.



12.Будь ласка, не сваріться. Будьте ввічливими та добрими.



13.Дивіться гарні фільми із глибокими емоційними діалогами, якщо можете, англійською, аби водночас покращити свою англійську й розвивати свою здатність відчувати та мріяти. Нехай кіно не закінчується для вас фінальними титрами, проживайте його знову та знову, долучіть його до досвіду цього літа.



14.Літо – це магія. У мінливому сонячному світлі ранку і гарячими літніми вечорами мрійте про те, яким має бути та як повинне скластися життя. Зробіть усе, що від вас залежить, щоби ніколи не здаватися на шляху до мрії.




15.Будьте хорошими.


    
Італієць Чезаре Ката є зразковим вчителем місцевої школи, якого просто обожнюють діти. І це не випадково! Завдання, які він дав своїм учням на літо просто підірвали мережу і весь світ!

Поширюйте цей натхненний список! Ці пункти стосуються не лише школярів і студентів!
Це прості, але такі корисні життєві поради!




↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠↠




За допомогою ниток та клею звичайну пляшку можна перетворити на яскраву вазочку для квіток. А якщо взяти декілька пляшок, то можна створити собі маленьку райдугу. Дарувати нове життя непотрібним речам просто та цікаво!







↘↘↘↘↘↘↘↘↘↘↘↘↘↘↙↙↙↙↙↙↙↙↙↙↗↗↗↗↗↗↗↗↖↖↖↖↖↖↖↖↖↖↖↘↘↘↘↘↘↘↙↙↙↙↙↙↙↙↙↗↗↗↗↗↖↖↖↖↖


Доброго дня!
Понеділок, вівторок(24-25.04) діти вдома. Займемося самоосвітою. Читаємо свої улюблені книжки, повторюємо табличку, пам'ятаємо про "письмо для себе" та працюємо тут Самоучка

↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝↝

Тетяна БОЙЧЕНКО
АБЕТКА ЗДОРОВ'Я   

                                                                               А

Айстра, абрикос, айва
Починаються на «А».
Айстра око всім милує,
Абрикос нам смак дарує,
Аромат дає айва.
Про здоров'я ці слова.
Стань ще босими ногами на траву! Послухай цвірінькання пташок! Слух, смак, нюх, зір, дотик — твій зв'язок з навколишнім світом.
 читати далі

↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞↞

АБЕТКА ЛЮДСЬКИХ ЧЕСНОТ 

Ти абетку прочитай,
Всі слова запам’ятай.
А слова ці – золоті,
Допоможуть у житті.читата далі



👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤👤


АБЕТКА ІНТЕРНЕТ-БЕЗПЕКИ та
ІНТЕРНЕТ-ЕТИКИ ДЛЯ ДІТЕЙ і ПІДЛІТКІВ



Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.

Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.

Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!


(c) Текст. Державна бібліотека України для дітей

Великдень))         Кошик))               Орігамі кошик))


💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙

Змінювання дієслів за часами

Отже, дієслова змінюються за часами. Дієслова теперішнього часу вказують на дії, які відбуваються зараз, і відповідають на питання що робить? що роблять?

Дієслова майбутнього часу вказують на дії, які будуть відбуватимуться, і відповідають на питання що робитиме? що зробить?

Дієслова минулого часу вказують на дії, які відбулися, і відповідають на питання що робив? що зробив?


 Хвилинка – цікавинка.

До речі у ескімосів Північної Америки і Гренландії існує 63 форми дієслів теперішнього часу, А англійці часових форм мають 16.

❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Чи траплялося вам “ловити за хвіст” випущене слово?

А відчувати образу на смак? Чи, може, часом ви квапилися з висновками і сварилися через це з друзями? Джмеликові експерименти допоможуть вам навчитися краще розуміти інших і жити з усіма в злагоді!


СЛОВО — НЕ ПТАШКА
Підготуйте
Склянку або чашку з водою, сільничку, сіль “Екстра”, чайні ложки за кількістю дітей.

Поміркуйте

Вода у склянці — людина, на яку ми сердимося, а сіль — наші слова.

Сіль розчинилася у воді, зробила її солоною. Так буває і тоді, коли наші сердиті слова потрапляють у серце іншої людини — їй стає гірко. Часто ми промовляємо образливі слова імпульсивно. А потім шкодуємо. Тоді хочеться зробити так, ніби ми ніколи їх не промовляли. Звісно, можна попросити пробачення у людини, яку ми скривдили. Але, на жаль, повернути свої слова неможливо, як і вилучити сіль, що розчинилася у воді, одразу. От чому треба завжди добре подумати, перш ніж щось говорити, зважити — подарують ваші слова співрозмовникові радість чи завдадуть болю.

Дослідіть

Випийте трохи води зі склянки. Яка вона на смак? Чи подобається він вам? Чи приємно пити воду?

Тепер пригадайте, на кого ви сердиті. Наберіть солі у ложку, промовте сердиті слова й висипте сіль у склянку. Перемішайте.

Відчуйте і запам’ятайте

Чи змінилася вода на вигляд? Покуштуйте її. Якою вона стала? Чи приємно її пити?
Вода стала солоною, майже гіркою.

Я зважую свої слова та думки.
 Намагаюся не ображати інших.   
далі
👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀👀

Писанки з ниток. Майстер-клас
Чудовий спосіб зробити писанку для тмх, хто не вміє малювати - може її просто обмотати нитками. Це веселе занняття, яке Вм можете робити з дітьми. Писанка з ниток - чудово виглядатиме у Великодньому кошику та як святковий декор дому.


👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋👋

Уважні сусіди   Комікс для дітей 



- Чи можна поєднати свої інтереси й потреби інших? Як саме?
- Які прислів’я, що відображають зміст коміксу, ви можете пригадати?
- Чи підходить до змісту коміксу прислів’я “Добро добром повертається”? Чому?
- Придумайте власну історію на тему коміксу та проілюструйте її.


👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶

Закон бумеранга. Приховане стає явним

    ЗАКОН БУМЕРАНГА



Усі знають, що бумеранг повертається до того, хто його кинув. Виявляється, такий самий закон діє і в людських стосунках.
Підготуйте

Відрізки гумової тасьми (резинки).
Додатково: бумеранг, іграшку “йо-йо” або язичок-гудок, який розкручується, коли в нього дмуть, а потім знову скручується.

Дослідіть


Обмотайте гумову тасьму навколо пальця, тримаючи її зовнішній кінець пальцями другої руки. Спробуйте кілька разів розтягнути й відпустити тасьму.
Що станеться, якщо відпустити один кінець тасьми?
Що ви при цьому відчуваєте?


Натягніть тасьму, витягнувши одну руку вперед, і скажіть приємні слова своєму другові. А тепер відпустіть її дальній кінець. Тасьма повернеться до вас. Так само повертаються до нас наші добрі слова та вчинки.

А тепер розтягніть тасьму й скажіть щось образливе. Відпустіть. Бачите? Вона також повернулася до вас. Так до нас завжди повертаються і наші погані думки, слова та вчинки.

Розтягніть тасьму знову й промовте слово “любов”. Тасьма також повернулася!

Поекспериментуйте з іншими іграшками, що створюють “ефект бумеранга”.
Поміркуйте

Ви дізналися про один із законів нашого життя: все, що ми випускаємо у світ — думки, слова, дії, — обов’язково повертається до нас (туди, звідки почало свій шлях).

Даруючи людям поряд з нами дружні думки, лагідні, привітні слова і роблячи для них щось добре, ми отримуємо те саме від них. Якщо ми самі добрі й готові допомогти іншому, то обов’язково зустрінемо людей, які допоможуть нам.


Дуже добре зміст “закону бумеранга” передає прислів’я “Що посієш, те й пожнеш”.

Відчуйте і запам’ятайте
Наші думки і почуття завжди передують словам і діям.

Тож нехай ваші думки, слова і вчинки будуть добрими!

На завершення досліду можна пограти в парах “у компліменти”.



Хай від мене йде тільки добро.


І тільки добро нехай приходить до мене...




⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫⧫


Впізнай рослину навесні


1. Дерево, яке випускає листя пізно навесні. Майже останнє, яке цвіте ароматними квітами. Акація.


2. Це дерево випускає листя чи не першим. А перед дистям на ньому з’являються сережки, вервечки. Ще це дерево навесні дає цілющий сік, який людт п’ють із задоволенням. Береза.


3. Це кущ. Цвіте ароматними гронами мілких квіточок. Грона бувають білими, бузковими, фіолетовими, синіми… Бузок.


4. Прекрасне, оспіване у віршах українське дерево, що росте біля води. Журлива і прекрасна… Верба.


5. Бадьорий, оптимістичний, урочистий і дуже красивий. Символ Києва. Каштан.





6. Дерево, котре дуже красиве восени — його листя буває жовтим, червоним, бордовим. Навесні — отакі квіточки, влітку – “носики”. Символ Канади. Клен.


7. Тіниста, ароматна, лікувальна… Красуня Липа.


8. Це напів дерево і напів кущ. Має жовті надзвичайно корисні ягідки і гострі довжелезні міцні шипи. Обліпиха.


9. Дерево, яке швидко росте, має красиве листя та сережки, але навесні розпускає пух (так розмножується — сіється). Тополя.





10. Біло-рожеві квітки, м’яке ніжне листя, сочні та ароматні плоди дуже корисні для здоров’я. Яблуня.




Ідеї для творчості












                                 Календар березня


  Загадка

Вона нічого не коштує, але створює багато чого.

Вона збагачує тих, хто її отримує, не збіднюючи тих, хто її дарує.

Вона триває мить, але пам'ять про неї залишається надовго.

Немає таких багатіїв, які могли б її купити.

Немає таких бідних, які не стали б багатші її милістю.

Вона створює щастя у домі, є паролем для друзів.

Водночас її не можна ані купити, ані випросити, ані позичити, ані вкрасти, адже вона є цінністю, яка не принесе жодної користі, якщо не йтиме від чистого серця...


Азбука у віршах з елементами ейдетики

    Смаколики для рідних))



Конструктор із пластилінових кульок та зубочисток

У дитячій творчості пластилін є інструментом без меж! Вивчаємо кольори й відтінки, розвиваємо дрібну моторику й фантазію, ліпимо маленькі кульки та з’єднуємо елементи зубочистками. Отримаємо в результаті цікавий для малечі конструктор з безліччю комбінацій.

Необхідні матеріали:
маса для ліпки ;
зубочистки .
Ігровий процес
1. Щоб отримати від заняття максимум користі, спробуйте вивчити різноманітні властивості пластиліну.
2. Проаналізуйте колір кожного шматочка. Змішуйте кольори й отримуйте нові відтінки.
3. Відчуйте пластичність матеріалу на дотик. Маса для ліплення, яка довго пробула відкритою на повітрі, поступово втрачає еластичність і перетворюється на твердий матеріал. Якщо затвердів пластилін, його пластичність можна відновити теплом рук або зануренням запакованого шматка в теплу воду.
4. Найпростіше, що можна зробити з пластиліном — катати кульки. Коли їх стане багато, можна братися до створення чогось складнішого.
5. За допомогою зубочисток скріплюємо пластилінові кульки між собою. Вивчаємо геометричні фігури: трикутник, квадрат, прямокутник, багатокутник, пряма, ламана лінія. Якщо дитина проявить фантазію, може вийти сонце, зірка, будиночок, фігурка людини тощо.
6. Переходимо до об'ємних композицій. До пласкої опори вертикально приєднуємо зубочистки, вершини яких закриваємо м'якими кульками. Чергувати горизонтальні й вертикальні ряди зубочисток з пластиліновими з'єднаннями можна, доки 3D фігура міцно стоїть на поверхні.
7. Проекспериментуйте та створіть об'ємний макет будиночку, зооморфні та людиноподібні фігурки, інші об’єкти для рольової гри.
8. Цінність конструкторів у тому, що дитина навчається та здобуває корисні навички в ігровій формі. А після збирання конструктора починається ще більш цікавий процес гри зі щойно зробленими героями й об’єктами.



Паперовий птах


Паперовий птах -мотанка




Немає коментарів:

Дописати коментар